"قلم" سرخ کشم بر ورق دفتر دل..

اعجاز قلوب در پرتو قلم های متصل به"او"..

"قلم" سرخ کشم بر ورق دفتر دل..

اعجاز قلوب در پرتو قلم های متصل به"او"..

بشریت!
تا کی دلهاتان تاب سردی این شب سیاه را دارد؟
مگر از ظلمت نمی هراسید؟
مگر اشک های ماه را نمی بینید که بر بوم سیاه آسمان نقش بیتابی بسته اند؟
چرا به "ماه" اقتدا نمی کنید؟
مقصد ماه ، "خورشید" است..

و "صبح" ، نزدیک است..

انسان در اندیشیدن تعریف می شود

شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۴، ۰۷:۴۰ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

 

همه وجود انسان تشکیل شده از عقاید او .

انسان آنگونه زندگی می کند که می اندیشد . بنابراین زندگی انسان در گرو اندیشه اش می باشد. هرگونه که فکر کرد و اندیشید به همان مقدار رشد می کند و یا بر خلاف آن دچار تباهی می  گردد. انسان به طور فطری به سوی جامع صفات متعالی گرایش و کشش دارد . با باز نگریستن به آیه ی : « نفخت فیه من روحی » حقیقت انسان آینه ای است از وجود حضرت حق ،

خداوندی که تمام اسماء مقدس و والا مرتبه را داراست.  از این رو دلیل گرایش او گرایش به اصل خود و جذبه ی کمال است .

واضح است که انسان در هر مرتبه ای که باشد مرتبه ای بالاتر را طلب می کند و در رکود و بی حرکتی احساس نقص می کند که افسردگی و بیماری از نتایج این نقصان است. سیر به سوی اصل خود پاسخ کمال خواهی اوست ولی هنگامی که ارزش ها برای شخص تغییر کنند ، اصل را فراموش کرده و کمال را در مادیات و مسائل خرد و بی ارزشی چون  شهرت ، ثروت و مقام و... می یابد که این مطالبات در خور شأن مخلوقی چون او نیست و مقصود و منظور او برای آفرینش نیل به غایتی گران بهاست که مشغول شدن به غیر آن تنها انسان را نسبت به مسیری که باید طی کند بی اعتنا و چه بسا از آن منحرف می سازد. مسیری که سراسر زیبایی مطلق است و شایستگی این را دارد که صراط مستقیم و معبر لقاءالله باشد..

تمامی استعداد های انسان برای رسیدن به آن هدف ارزشمند به کار گرفته می شوند و این راه بهار انسانیت است.

برای شناخت این مسیر ابتدا باید عقاید و اندیشه های خود را بشناسیم! و ببینیم آیا خارج از این مسیر است و یا در راستای پیشبرد ما به سمت جلو ؟

عقیده ی هر فرد زندگی او و بالاتر از آن خود شخص را می سازد چرا که طریقه ی زندگی کردن که تمامی گزاره های زندگی را شامل می شود ، دستورالعمل هایی است که از نوع بینش و اندیشه ی ما بر می خیزد و هر حرکتی از کوچک و بی اهمیت تا بزرگترین و حیاتی ترین به نوع تفکر ما بستگی دارد ، پس عقاید ، اعمال و رفتار ما در ساخت شخصیت و زندگی ما اهمیت بسیار دارد.

نوع شخصیت و تفکر هرکس هرگونه که شکل گرفت بر اساس آن اهدافش نیز شکل می گیرد. انسان بدون هدف بی معناست و هدف است که به او معنا می دهد و محرک اوست (همانطور که قبلا گفته شد) انسان بی تحرک شباهتی به انسان ندارد؛ زیرا انسان برای سیر و دست یابی به اهدافش آفریده شده است و کمال او در پاسخگویی به خواسته های روح عظیم و بی نهایت طلب اوست که اگر پاسخ گفتن به نیاز های حقیقی روح خود را هدف قرار دهد و به راستی نیاز های حقیقی را بشناسد  و درصدد پاسخ گفتن به آنان برآید ، دقیقاً همان هدفی را برگزیده است که باید..

 
          
                                                     نوشته شده در 1394/6/20


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۱۱/۰۳
رحیل پریشان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">