"قلم" سرخ کشم بر ورق دفتر دل..

اعجاز قلوب در پرتو قلم های متصل به"او"..

"قلم" سرخ کشم بر ورق دفتر دل..

اعجاز قلوب در پرتو قلم های متصل به"او"..

بشریت!
تا کی دلهاتان تاب سردی این شب سیاه را دارد؟
مگر از ظلمت نمی هراسید؟
مگر اشک های ماه را نمی بینید که بر بوم سیاه آسمان نقش بیتابی بسته اند؟
چرا به "ماه" اقتدا نمی کنید؟
مقصد ماه ، "خورشید" است..

و "صبح" ، نزدیک است..

غدیر در حجاب(1)

جمعه, ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۰:۵۵ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

غدیر حقیقتی همواره جاری از کنه وجود الله است. این حقیقت آنچنان جایگاهی دارد که سزاوار نیست تنها آن را یک واقعه ، مکان ویا حتی مختص یک زمان بدانیم، این حقیقت والا مقام همان ولایت است که فوق زمان ومکان از ازل به ابد جریان داشته و در واقع همین جریان، ناجی تمام هستی می شود وآنگاه نجات یافتگان ، دست برآورده پرده از این حقیقت می درند وبر همگان می نمایانند که حقیقت غدیر ، ولایت است ومگر ولایت جز در این معنا می شود که سر تسلیم فرو آورده و دست نیاز به پیش و . . و به ناگه دل خود را به آغوش ولی اندازد و ولی اورا تا انتهای آغوش بی منتهای خدا سیر دهد.

اینان حقایقی است بر آمده از قلب آدمی نه اغراق است ونه واژه هایی است زاییده ی وهم، گوش جان که به کلام واژه ها بگشایی می فهمی که تمامأ در پی تبیین این حقیقت اند که ولایت از ازل به ابد جاریست سرچشمه اش ، ذات اللّه است ومظهرش علی علیه السلام . پس ایشان مظهر تام اللّه اند ومصداق اتَمِّ انسان کامل ومگر جز این است که انسان کامل هست ونیست هستی است .. پس غدیر نه فقط بر انسان ونه فقط در این زمان که بر تمام عالم هستی از ازل به ابد مبارک بوده وهست وخواهد بود حال آنکه این برکت نه آنچنان که مامتصور می شویم بلکه در معنای تام آن از عدم تا بدین لحظه در حجاب بوده است و در این روز حجاب نیز شرم می کند از عرضه ی ولایت وهمچنان اعراض مردمان . خوب است که انسان نیز شرم کرده وپس از این همه، ادراک کند که تمسک بر ولایت باید تا تحقق ظهور . .


                                                          

                                                    نوشته شده درمهر 1394

موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۴/۰۷/۱۷
رحیل پریشان

نظرات  (۱)

۰۸ آبان ۹۴ ، ۰۵:۵۲ Artaxerxes I king of Persia
سلام
قلم زیبا و گیرایی دارید که معلومه از مطالعات فراوانی حاصل شدن ، در مجموع چیزی جز بسیار عالی نمیتونم بگم.
میخوام ازتون عذرخواهی کنم بابت دیر پاسخ دادنم به نظرتون ولی اینو در نظر بگیرید که خیلی وقته توی دنیای وب نبودم باطر یسری مشکلات.
پیروز و سربلند باشید
یا حق
پاسخ:
از نظر ارزشمندتون سپاسگزارم.
در پناه حق

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">